ژله رویال یا شاه انگبین و بهترین روش مصرف آن

ژله رویال یا شاه انگبین ماده‌ای خامه‌ای شکل، غلیظ، به‌ رنگ سفید شیری با مزه و بوی خاص ‌ است‌ که از غدد زیر حلقی زنبوران کارگر جوان در سن 3 تا 12 روزگی ترشح‌ می‌شود.‌ این ماده غذای ملکه در تمام عمر و همچنین نوزادان (نر و کارگر ) در ‌3 روز اول زندگی محسوب می‌شود‌ و از هر کندو در‌ وضع مطلوب و به‌طور تقریبی می‌توان‌ تنها‌ 500 گرم‌ از‌ آن‌ را در سال برداشت کرد.

این ژله‌ ، ماده‌ دارویی ارزشمندی است که در درمان بسیاری از ناتوانی‌ها و امراض از جمله کاهش چربی خون، تنظیم هورمون‌‌ها، کمک به باروری و تسریع در بهبود ناتوانی جنسی، کمک به رشد استخوان، ‌رفع بی‌اشتهایی، رماتیسم‌ و افسردگی‌ مؤثر‌ است‌. همچنین‌ ترکیب‌ژله‌ رویال در کرم‌‌های آرایشی باعث‌ می‌شود‌ از پیری پوست‌ جلوگیری و بر طراوت و شادابی آن‌ افزوده‌ شود‌.‌ در‌ بازار‌ جهانی‌ ژله‌ رویال‌ را‌ به‌صورت پماد، قرص، کپسول یا مخلوط با عسل عرضه‌ می‌ کنند‌.

ظرف ژله رویال ترکیبی، حاوی 15 گرم ژله رویال خالص تازه و 116 گرم عسل طبیعی بوده و برای مصرف 10 روز می باشد. قبل از مصرف کاملا هم بزنید.

بهترین روش مصرف:

هر روز صبح، نیم ساعت قبل از صبحانه یک قاشق چای خوری عسل ترکیبی ژله رویال را پس از هم زدن درون دهان قرار داده و حداقل به مدت 5 دقیقه از قورت دادن امتناع ورزیده تا بوسیله بزاق دهان از طریق مخاط زیر زبان جذب شود. بعد از 5 دقیقه عسل ترکیبی را قورت داده و به مدت نیم ساعت از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.

ضمنا در رژیم غذایی روزانه خود حداقل مصرف 50 تا 100 گرم عسل به روشهای مختلف (همراه با شیر، چای، آب میوه و یا به صورت خالص) لحاظ نمایید.

با تشکر- گروه فنی پژوهشی عسل علم کوه

ارسال شده توسط گروه تولیدی عسل علم کوه در | 0 نظر | 4058 بار مشاهده شده