گرده گل و فواید دارویی آن

گرده گل دانه های ریز و در واقع اسپرم گیاهان یا سلول نر آنهاست که روی بساک گلها وجود دارد و تنها عامل برای بارور کردن گیاه است. گرده گل یک مولتی ویتامین طبیعی بوده، زیرا دارای ترکیبات شیمیایی مختلفی می باشد که از اهمیت فراوانی برخوردارند.

مواد تشکیل دهنده گرده گل عبارتند از:

پروتئین، اسیدهای آمینه، هیدرات های کربن، چربی ها و انواع ویتامینهای طبیعی، مواد معدنی، هورمونها،روغن های اتری، مواد آنتی بیوتیک و ده ها عناصر حیاتی دیگر.

مصرف گرده گل در کشورهای توسعه یافته: بسیاری از مردم کشورهای اروپایی، روسیه و آمریکای شمالی گرده گل را به عنوان غذای تندرستی مصرف می کنند. مصرف گرده گل در کودکان و افراد مسن یا کسانیکه احساس ضعف دائمی دارند، تاثیر شگفت انگیز دارد.

مصرف گرده گل در انسان به تقویت پروستات ها کمک کرده و به علت پتاسیم بالای خود در تقویت عمومی بدن نقش مهمی ایفا می کند. گرده گل یک ماده غذایی کامل است که 15 الی 35 درصد آنرا پروتئین خالص تشکیل می دهد.

خواص درمانی گرده گل :

برای درمان ناتوانیهای جنسی، ناراحتیهای عصبی، دیابت، ضعف پیری، پوکی استخوان، لک و چین و چروک پوست، ریزش مو، بی اشتهایی و تیروئید با روشهای مختلف استفاده می شود. ورزشکاران حرفه ای از گرده گل همچون خاویار و دیگر مواد غذایی نیروزا استفاده می شود.

ارسال شده توسط گروه تولیدی عسل علم کوه در | 1 نظر | 4072 بار مشاهده شده
کویر سکوت در کویر سکوت نوشت:
از کجا میشه گرده گل رو تهیه کرد ؟