عسل، از گذشته تا اکنون

از زمان قدیم از عسل به عنوان مرهمی برای معالجه زخم ها و التهاب پوستی استفاده می کردند اما به تازگی استفاده درمانی از آن وارد مرحله تازه ای شده است. یک دانشمند بریتانیایی با الهام از ترکیب شیمیایی عسل پانسمانی ساخته که هفتاد درصد زخمهای مقاوم را درمان می کند.
مخلوطی از ٤ قاشق چای خوری عسل، یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید. سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الی ٤ بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید. این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند.

در یکی از بررسی هایی که در هند انجام شده، محققان خواص دارویی عسل را با درمان قراردادی (سولفادیازین) بر روی 104 بیماری که دارای سوختگی درجه یک بودند، امتحان کردند. پس از گذشت یک هفته از شروع درمان 91 درصد از بیمارانی که تحت معالجه با عسل قرار گرفته بودند، هیچ گونه عفونتی نکردند. این در حالی است که تنها 7درصد از افرادی که از دارو استفاده کرده بودند، دچار عفونت نشدند. همچنین بسیاری از بیمارانی که در گروه درمانی عسل قرار گرفته بودند، قادر شدند تا خیلی زودتر بهبود پیدا کنند. یکی دیگر از مزایای عسل در تحقیقی که بر روی افراد سزاریانی و هستورکتومی ( بیرون آوردن رحم انجام شد، کاملا مشهود است. بدن این افراد خیلی سریعتر از سایربیماران از کلیه عفونت ها پاک شد و از بیمارستان زودتر مرخص شدند. واکنش شفابخش عسل آن هم زمانیکه به صورت موضعی استعمال می گردد، از روند خاصی پیروی می کند. از آنجاییکه عسل به مقدار فراوان از گلوکز و فروکتوز ( قندهای ساده ای هستند که آب زیادی به خود جذب می کنند) تشکیل شده، به همین دلیل آبی که بر روی زخم ها جمع می شود را به خود جذب می کنند، از اینرو رشد باکتری ها و قارچ ها در آن محل متوقف می شود. این میکروارگانیسم ها (موجودات ذره بینی "قارج و باکتری") در محیط های مرطوب و نم دار رشد می کنند.

درمان بسیاری از لکه های پوستی ابتدا باید توسط پزشک متخصص پوست ریشه یابی گردد، و بعد از اینکه متوجه شدید این لکه ها ریشه تغذیه ای دارد و کمبود ویتامین و عوامل محیطی سبب پیدایش آن شده است شما در آن صورت می توانید با مصرف روزانه عسل به صورت خوراکی و ماسک از بروز این لکه به راحتی پیشگیری کنید.

اگر برگ خشک شده شاتوت را بسایند و با عسل مخلوط کنند و در حمام بر لکه های صورت بمالند آن را به سرعت از بین می برد

ارسال شده توسط گروه تولیدی عسل علم کوه در | 1 نظر | 1796 بار مشاهده شده
باران باقری در باران باقری نوشت:
بسیار جالب بود ممنون